خبر خبر

تدوين برنامه راهبردي جديد شرکت فرودگاه ها با هدف گذاري سال 1414/ تلاش براي ارتقاي فرهنگ سازماني و توسعه فعاليت ها بر پايه اهداف استراتژيک
رييس هيات مديره و مديرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران در مراسم گراميداشت سي امين سالروز تاسيس شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران از تدوين برنامه راهبردي جديد شرکت با هدف گذاري سال 1414 خبر داد.


به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، سیاوش امیرمکری در این مراسم که به صورت وبینار با حضور مسوولان ستادی شرکت و مدیران فرودگاه های کشور برگزار شد، ضمن تبریک میلاد امام رضا (ع) و سی امین سالروز تاسیس شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران به مرور تاریخچه تاسیس شرکت پرداخت.
امیرمکری عنوان کرد: تاریخچه شکل گیری صنعت هوانوردی کشور به سال ١٣١٨ و صدور دستورتشکیل باشگاه هوانوردی بازمی گردد. سال ١٣٢٦ نیز اداره هواپیمایی کشوری با بكارگيري متخصصان خارجی و افسران نیروی هوایی تاسیس شدودرسال ١٣٢٨ نیز قانون هواپیمایی کشوری به تصویب رسید. سال ١٣٥٣ مجموعه هواپیمایی کشور زیر پوشش  وزارت جنگ وقت ودر سال ۱۳۵۷از این وزارتخانه منفک و زیرمجموعه وزارت راه و ترابری وقت قرارگرفت. از آن سال وظایف حاکمیتی وتصدی گری این حوزه توسط سازمان هواپیمایی کشوری قرار داشت تا اینکه درسال ۱۳۷۰ شرکت فرودگاه ها تاسیس شد. ابتدا فعالیت های فرودگاهی و سپس زیرساختها وارایه سرویسهای ناوبری هوایی به شرکت محول تا با استفاده از تجربه 40 ساله ،اداره فرودگاه ها و ارایه سرویس های ناوبری را برعهده بگیرد.
رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با اشاره به اینکه طی 30 سال گذشته  شرکت علی رغم موانع ودشواری ها ، توفیق های زیادی راکسب نموده، افزود: اکنون خوشحالیم که شرکت به عنوان یکی از ارکان موثرصنعت هوانوردی فعالیت می کند و مورد توجه تمام دست اندرکاران صنعت و مقامات کشوری است.
وی از تلاش های پیشکسوتان شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران و متولیان تاسیس شرکت بویژه مرحوم مهندس ترکان که در اجرای واگذاری اداره امور مدیریت فرودگاهی  به شرکت فرودگاه ها همت زیادی داشت، قدردانی کرد.

وی گفت: در آن زمان اجرای این تصمیم مخالفان زیادی داشت که البته بسیاری از مخالفان سرسخت بعدها در زمره موافقان قرار گرفتند و حتی در جایگاه مدیریتی شرکت خدمت کردند.
مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران همچنین با تاکید بر ضرورت پایه گذاری فرهنگ سازمانی بر اساس اهداف استراتژیک و تعیین شده، عنوان کرد: طی سال های 92 و 93 برنامه راهبردی شرکت با هدف گذاری سال 1404 تنظیم شده بود. در دو سال اخیر نیز با تصمیم هیات مدیره و تلاش حوزه معاونت برنامه ریزی تلاش شد برنامه راهبردی جدیدی با درنظر گرفتن اهداف و برنامه های تازه و استفاده از نظرهای کارشناسی تنظیم شود که اکنون در آستانه تصویب مجمع عمومی شرکت قرار دارد.

وی با تاکید بر اینکه حرکت در راستای برنامه راهبردی، تضمین کننده بقا و پیشرفت شرکت است، افزود: امیدواریم تمام مدیران فرودگاهی و ستادی پیاده سازی برنامه راهبردی را در صدراهداف و فعالیت های خود قرار دهند.


استمرار عملیات عمرانی و بهسازی فرودگاه ها با وجود بحران کرونا
همچنین در این مراسم، ابراهیم مرادی، عضو هیات مدیره شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران و راهبر فرودگاه مهرآبادبه نمایندگی از مدیران فرودگاهی در سخنانی با بیان اینکه در دو سال اخیر با فراز و فرودهای زیادی روبه رو شده ایم، گفت: با وجود تجربه های تلخی چون سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی و شیوع کرونا و بحران های مالی خوشبختانه در تمام فرودگاه ها عملیات عمرانی و بهسازی ادامه یافت و شاهد حرکت به جلو بودیم.
مرادی افزود: در حوزه عملیات هوانوردی نیز اتفاقات فرخنده ای رخ داده که شاهکار آن را در تکنیکال بلاک و برج مراقبت فرودگاه مهرآباد شاهد بودیم.
وی با تاکید بر اینکه تمام توفیق های حاصل شده جز با حمایت مسوولان و تلاش کارکنان شرکت ممکن نبود، گفت: امیدواریم امسال با تزریق گسترده واکسن کرونا و کنترل این بیماری شاهد رونق دوباره صنعت هوانوردی کشور باشیم.
مرادی همچنین با اشاره به آغاز عملیات بهسازی باند 29 چپ از امروز (دوم تیر) اظهار امیدواری کرد که این پروژه با همکاری مدیران ستادی و فرودگاهی در کمترین زمان به بهره برداری برسد.


پیشگامی شرکت فرودگاه ها در اقدامات حوزه سلامت و پیشگیری از کرونا
مهدی نوروزی، مشاور پزشکی مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران نیز در این مراسم با تاکید بر پیشگامی شرکت در اقدامات کنترل و پیشگیری بیماری کرونا عنوان کرد: پیگیری های زیادی به صورت حضوری و مکاتبه ای برای قرارگیری کارکنان شرکت فرودگاه ها در اولویت واکسیناسیون کرونا انجام شده و امیدواریم در فاز سوم تزریق واکسن و در زمره مشاغل حساس محقق شود.
نوروزی همچنین به انعقاد تفاهمنامه با پنج آزمایشگاه برتر تشخیص کرونا اشاره کرد و افزود: این اقدام در غربالگری و تشخیص اولیه بیماری موثر بوده است.
نوروزی تصریح کرد: هنوز در موج چهارم شیوع کرونا هستیم و باید پروتکل های بهداشتی به طور دقیق اجرا شوند.
مشاور پزشکی مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران همچنین از راه اندازی مرکز سلامت روان شرکت در آینده نزدیک خبر داد.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد